З 26 по 30 квітня у школі проводився Тиждень природничих наук. Він розпочався з сумної події - 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша екологічна катастрофа в світі, відголоски якої ще дуже довго людство планети буде відчувати. Цій даті 29 квітня була присвячена виховна година у 6-В класі «Твій біль, Україно, Чорнобиль!».
Діти думками полинули у страшні квітневі дні вісімдесят шостого року та ознайомились з історією трагедії, яка трапилася на Чорнобильській атомній електростанції, переглянули документальний фільм: "Чорнобиль – за секунди до катастрофи".
Хвилиною мовчання, запаленою свічкою пам’яті шестикласники вшанували пам'ять всіх, хто згорів у реакторі, хто помер від великої дози опромінення, рятуючи світ від радіаційної чуми.
Діти зрозуміли головне – людство має зробити висновки, для того, щоб подібна трагедія ніколи не повторилась, бо Бог прощає завжди, людина – інколи, а природа – ніколи!
Спілкування з природою завжди було засобом виховання. Про її вплив на розумовий розвиток, на формування моральних та естетичних якостей особистості писали видатні педагоги.
Тому 28 квітня було проведено «Природничий бумеранг: розумники і розумниці» між хлопчиками та дівчатками 5-В класу. Мета заходу - узагальнення і систематизація знань учнів з предмету «Природознавство», формування вміння узагальнювати, розвиток логічного мислення та вміння застосовувати здобуті знання, складати розповідь, робити висновки, висловлювати судження, доводити твердження; розвиток мислення, уваги, спостережливості: виховання любові до рідного краю.
Капітаном «Розумників» став Ярославцев Олександр, а «Розумниць» - Ковтун Софія. Оскільки дівчаток в класі трохи менше, ніж хлопців, до їх команди вирішили приєднатись Тихановський Давід і Нестеренко Андрій.
Діти з захопленням складали пазли, розв’язували ребуси та кросворди, розплутували слова крученики та розгадували загадки на природничу тематику. Всі були дуже активними та завзятими. Проте команда «Розумниці» з відривом лише в один бал перемогла. Дуже творчими, активними та завзятими були капітани команд, а також Звягінцев Ілля, Тихановський Давід, Нестеренко Андрій, Рябущиць Діана, Батюк Ліза, Люстібер Віка.
30 квітня з учнями 8-Ф класу було проведено гру «Хімічний калейдоскоп». Метою заходу було поглибити знання з хімії, розвивати увагу, пам`ять і мислення учнів, відпрацьовувати вміння аналізувати та узагальнювати отримані на уроках знання, формувати науковий світогляд, виховувати сумлінність та наполегливість під час виконання практичних завдань.
Юні хіміки об’єднались у три команди «Винахідники», «Алхіміки» та «Дослідники» озброївшись знаннями, вели цікаву та запеклу боротьбу і впевнено йшли до перемоги. Захоплюючими були конкурси «Розминка», «Морський бій», «Хімічне доміно», «Планета кросворд», «Анаграма». У нелегкій боротьбі за першість перемогла команда «Алхіміки». Найактивнішими були Шпаченко Анна, Миколенко Поліна, Ернандес-Порталес Даніл, Котляренко Андрій, Лутак Денис, Леоненко Анна, Бистревська Аміна, Миненко Юлія, Бабошко Ольга, Нагорна Аріна, Ткаченко Даша.
Завершився Тиждень природничих наук, але я впевнена, що важливість вивчення предметів природничого циклу, їх велике значення, а також любов до природи, бажання їй допомогти в дитячих серцях не згаснуть!
Вчитель хімії, природознавства та основ здоров’я Матвієнко Т.А.